Gdzie wykorzystywane są generatory ozonu?

Drobnoustroje mogą wytrzymać na przestrzeniach takich jak klamka czy stolik od dwóch godzin do choćby dziewięciu dni, zatem nie możemy oczekiwać aż sam odparują. Niewątpliwie, długość ich życia zależy od wielu złożonych: temperatury, wilgoci, jednak w skrajnych uwarunkowaniach koronawirus może wytrzymać choćby do 28 dni.

Efektywna dezynfekcja staje się zatem potrzebą. Ozon ma wartości oczyszczające oraz przy właściwym natężeniu eliminuje drobnoustroje, bakterie, grzyby, pleśń, alergeny, roztocza, natomiast również eliminuje uciążliwe zapachy.

Ozonatory do użytku domowego oraz samochodowego

Zwykle staramy się regularnie wietrzyć wnętrza, w jakich jesteśmy. Nie odmiennie winno być z pojazdami. Gdyż w większości korzystamy z klimatyzacji, nawyk otwierania okien odszedł do przeszłości. Może to doprowadzać do powstania przykrych zapachów oraz pojawienia się bakterii.

W związku, z tym że należałoby zdecydować się na dezynfekcję wnętrza samochodu. Do doboru mamy dwie wersje: skorzystanie z usług specjalistycznej spółki czy kupienie generatora ozonu.

Kto najczęściej kupuje generatory ozonu?

Innowacyjne ozonatory https://danlab.pl/nasze-produkty/oczyszczanie-i-sterylizacja/generatory-ozonu/ do użytku domowego okazują się dobre w dowolnym mieszkaniu, natomiast zwłaszcza lubią je uczuleniowcy, osoby o zmniejszonej wytrzymałości i rodzice wielokrotnie chorujących dzieci.

Odkażone powietrze przy pomocy ozonatora zdecydowanie podnosi nastawienie osób będących w pomieszczeniu, łagodzi symptomy nadwrażliwości oraz pozostałych dolegliwości górnych oddechowych, natomiast również przeciwdziała przenoszeniu się mikroorganizmów szkodliwych.

Rekomendowane artykuły