Kompletując armaturę laboratoryjną warto zwrócić uwagę na baterie laboratoryjne, które jak powszechnie wiadomo montuje się bezpośrednio przy stanowiskach do mycia. Niniejszy artykuł to najlepszy wybór dla osób, które chcą dowiedzieć się, na jakie baterie postawić.
Czym wyróżnia się dobra armatura laboratoryjna?
Wysokiej jakości baterie laboratoryjne powinny posiadać ruchomą wylewkę, solidny mieszacz oraz dławik. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, aby zwracać uwagę także na pokrętła oraz na uchwyty uchylne, które umożliwiają otwieranie oraz zamykanie dopływu wody.
Niektóre baterie zaprojektowane są w taki sposób, aby dopływ wody można było zakręcić także łokciem.
Co warto wiedzieć?
W laboratoriach wykorzystuje się nie tylko zimną wodę, ale również wrzątek. Przy myciu rąk przydać może się także strumień o umiarkowanej temperaturze, dlatego też warto postawić na funkcjonalne baterie.
Dobre baterie powinny umożliwić nie tylko swobodne regulowanie temperatury, ale również regulowanie siły samego strumienia.
Sprzęt do profesjonalnego laboratorium
Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem będą baterie z ruchomą wylewką, która przyda się przede wszystkim podczas czyszczenia sprzętu laboratoryjnego. Baterie laboratoryjne można zamontować na blatach jedno i dwukomorowych oraz na blatach stołów wyspowych i przyściennych.
Niektóre modele przystosowane są także do montażu na ścianach nad samym zlewem. Armatura laboratoryjna tego typu jest bardzo praktyczna i wygodna w codziennym użytkowaniu.
Osobiście polecam armaturę laboratoryjną od Renggli.