Czy warto zainwestować w wiskozymetr cyfrowy?

wiskozymetr

Wiskozymetr to powszechnie wykorzystywane urządzenie, dzięki któremu możliwy jest pomiar lepkości. W dzisiejszych czasach dominują modele cyfrowe, które zapewniają dostęp do wielu praktycznych funkcji. Są one uznawane za uniwersalne, gdyż bez większych trudności można dopasować je do indywidualnych wymagań. Oczywiście posiadają one o wiele więcej zalet.

Intuicyjna obsługa

Cyfrowe wiskozymetry zwykle wyposażone są w ekrany dotykowe. Dzięki nim ustalenie parametrów pracy przebiega sprawnie oraz bezproblemowo. Należy również zaznaczyć, że takie urządzania nie są skomplikowane w obsłudze. Zaprojektowanie procedury pomiarowej to kwestia kilku minut.

Przed zakupem warto jest sprawdzić, czy urządzenie posiada interfejs w języku polskim. Dobrze, jeśli skala pomiarowa jest przedstawiona w sposób graficzny. Kontrolowanie parametrów badania będzie o wiele łatwiejsze.

Możliwość zapisania pomiarów

Innowacyjne wiskozymetry z DanLab umożliwiają zapisywanie procedury pomiarowej. Nie ma konieczności ustalania parametrów przed każdym badaniem lepkości. Pozwala to zaoszczędzić sporą ilość czasu. Oczywiście takie urządzenia pozwalają również zapisywać wyniki pomiarów. Mogą one być potrzebne np. podczas porównania właściwości danej cieczy.

Dane zapisywane są zwykle na zewnętrznym dysku USB. Przeniesienie ich na pamięć komputera nie będzie stanowić żadnego wyzwania. Duże znaczenie ma to, z jakim oprogramowaniem współpracuje wybrany lepkościomierz.

Rekomendowane artykuły