Dlaczego warto mieć destylator elektryczny?

Destylacja jest procesem, który jest często przeprowadzany w laboratoriach. Proces ten można przeprowadzić z wykorzystaniem destylatora elektrycznego lub z użyciem laboratoryjnego zestawu destylacyjnego, który składa się z kilku szklanych elementów. Destylator elektryczny ma wiele zalet dzięki, którym góruje nad tradycyjnymi metodami destylacji.

Ciągły przebieg

Destylatory elektryczne to wolnostojące urządzenia, które pozwalają na ciągły przebieg procesu bez angażowania laboranta. Proces ten zostaje w pełni zautomatyzowany. Nagrzewanie się wody odbywa się na skutek działania grzejnika, który powoduje wrzenie wody w kotle. Ciągły przebieg procesu destylacji oznacza, że jest ona wydajniejsza i szybsza niż w przypadku tradycyjnych metod.

Do czego jest wykorzystywana?

Destylator elektryczny jest zazwyczaj wykorzystywany do przygotowywania wody destylowanej. Jest ona potrzebna do wielu prób, badań i doświadczeń, a jej samodzielne przygotowanie jest na dłuższą metę bardziej opłacalne niż kupowanie jej w sklepie z odczynnikami. Jest ona szczególnie potrzebna w przemyśle farmaceutycznym. Używana w nim woda musi spełniać bardzo rygorystyczne normy, które są regulowane przez przepisy prawa. W tym przypadku, destylacja polega na oczyszczaniu wody z rozpuszczonych w niej soli mineralnych i gazów. W tym celu, do aparatu wlewa się wodę uzdatnioną. Może ona po prostu pochodzić z sieci wodociągowej.

Rekomendowane artykuły