Dygestoria laboratoryjne – czyli niezbędny sprzęt laboranta

Praca w laboratoriach to nie tylko próbówki i menzurki. To także wiele szkodliwych substancji, które mogą mieć znaczący wpływ na stan zdrowia pracownika. Tylko specjalistyczny i wysokiej jakości sprzęt może podnieść standardy pracy laboranta. Dygestoria laboratoryjne to niezwykłe urządzenia, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa i higieny pracy w laboratoriach.

Zagrożenia związane z wykonywaniem pracy laboranta

Jest to rodzaj pracy, który jest zaliczany do zawodów wyjątkowo niebezpiecznych. Z jego wykonywaniem związane są następujące możliwe konsekwencje, którym szczególnie trzeba zapobiegać:

  • W związku z narażeniem na toksyczne gazy, dymy, ciecze, które stosowane są jako substraty lub mogą się uwalniać podczas przeprowadzanych analiz z różnych powodów, np. wskutek błędu pracownika, może dojść do ostrego zatrucia.
  • Niektóre stosowane komponenty są łatwopalne i wybuchowe.
    W związku z tym laborant jest narażony na potencjalne ryzyko zdarzenia się pożaru lub eksplozji.
  • Regularny kontakt z niektórymi materiałami może mieć znaczący wpływ na zdrowie pracownika.
  • Siedząca bądź stojąca praca oraz wykonywanie wciąż tych samych, powtarzalnych ruchów również może mieć negatywne skutki uboczne dla zdrowia.

Znaczne podniesienie bezpieczeństwa pracy z dygestoriami

Dygestorium laboratoryjne to specjalistyczny sprzęt, który ma znacznie wspomóc pracę laboranta i chronić go przed działaniem szkodliwych oparów i gazów oraz konsekwencjami ewentualnych pożarów i wybuchów. Jest to urządzenie, które przypomina szklaną szafę.

Zaopatrzona jest w specjalny wentylator, który skutecznie wydmuchuje szkodliwe opary z wnętrza dygestorium, aby nie dostały się do całego pomieszczenia. Poza tym każde musi posiadać czujnik kontroli przepływu powietrza oraz blokadę podnoszenia okna na wysokości 500 mm z możliwością kontrolowanego zwolnienia blokady.

Sprawdź wszystko

Wewnątrz każdego znajduje się oświetlenie, instalacja wodna, gazowa i kanalizacja. Przednia, szklana szyba umożliwia włożenie rąk do środka, ale chroni twarz i oczy. Są dwa podstawowe rodzaje: stałe oraz zintegrowane.

Dygestoria dostępne w ofercie sprzedażowej pod adresem: https://renggli.pl/pl/oferta/dygestoria-laboratoryjne/

Rekomendowane artykuły