Jak wybrać najlepsze meble laboratoryjne?

meble laboratoryjne

Wyposażenie laboratorium odgrywa ogromną rolę w pracach tego miejsca. Aby spełniały swoje funkcje, meble laboratoryjne powinny powstać przy użyciu wysokiej jakości, trwałych materiałów, odpornych na szorowanie i działanie substancji chemicznych.

Stoły laboratoryjne – jaki wybrać?

Rozmiar oraz wygląd stołu laboratoryjnego powinien być uzależniony od kształtu pomieszczenia, a także jego wymiarów. W laboratoriach, gdzie jest więcej miejsca, można pokusić się o ustawienie standardowych blatów pod ścianą, a także wygodnego blatu-wyspy po środku.

W ciaśniejszych pomieszczeniach można wybrać dość wąskie stoły, ustawiane pod ścianami, również narożne. W ofercie wielu sklepów można znaleźć także blaty z umywalkami, które z pewnością przydadzą się w niejednym laboratorium.

Wybierając stół i inne meble laboratoryjne, warto zwrócić uwagę na jakość ich wykonania oraz trwałość. Jeśli mebel szybko się niszczy przy pocieraniu, prawdopodobnie nie jest najlepszej jakości. W takiej sytuacji – lepiej zdecydować się na inny.

Jakie meble do laboratorium kupić?

Oprócz standardowych blatów oraz stołów, w wielu punktach tego typu przydadzą się również szafy do przechowywania różnego rodzaju substancji chemicznych. To pozwoli nie tylko zapewnić bezpieczeństwo dla pracowników (zabezpieczenie przed przypadkowym rozlaniem), ale również optymalne warunki przechowywania dla chemikaliów.

Na rynku dostępne są również inne rodzaje mebli laboratoryjnych, które są niezbędne w prowadzeniu tego typu działalności. Ich rodzaj każdorazowo należy dobrać do potrzeb punktu. Najistotniejsze jednak jest, aby meble były wysokiej jakości.

Ważne, aby były odporne na szorowanie, a także na substancje chemiczne i ewentualne ostre narzędzia. Dużym komfortem jest również możliwość regulacji ich wysokości. To pozwala na wygodną pracę osobom o różnym wzroście.

Przy zakupie takiego sprzętu nie należy kierować się ceną. Za dobre meble warto zapłacić więcej, gdyż posłużą one przez długi czas i w ogólnym rozrachunku okażą się tańszą opcją.

Rekomendowane artykuły