Jakie są powody pożarów?

Niestety wielu ludzi bagatelizuje zagrożenia związane z pożarami, przez co zachowują się nieodpowiedzialnie. Statystyki wskazują że za przeważającą większość pożarów odpowiadamy my sami, głównie ze względu na brak wiedzy, czy nieuwagę. Jednak pożar pochłonął już nie jeden majątek życia! Jak nie doprowadzić do tego? Jak zmniejszyć szkody?

Powody pożarów

Jak podkreśliłem we wstępie, niestety większość pożarów jest powodowanych naszymi złymi nawykami i czynnościami! Może być to na przykład przetrzymywanie zbyt długo pyły po paleniu w kominku. Być może nasze okablowanie jest w katastrofalnym stanie i należy je wymienić.

Zdarza się również, że traktujemy opał jak popielniczkę i wyrzucamy tam niedopałki. Jeżeli mówimy już o opale, to nie należy stawiać go zaraz obok kominka, co jest niestety wyjątkowo częstą praktyką! Jeżeli widzimy u siebie którekolwiek z wyżej wymienionych zachowań, powinniśmy postarać się zmienić nasze praktyki.

Jak się bronić?

Przede wszystkim najlepszą obroną przeciw szkodom spowodowanym przez pożar jest ubezpieczenie. Co jednak z bezcennymi pamiątkami rodzinnymi?

Olbrzymią szkodą byłoby je stracić. Dobrym sposobem ich ochrony mogło by być zainwestowanie w szafy ognioodporne, w których trzymalibyśmy najważniejsze dla nas przedmioty!

Szafy ognioodporne – wielki wybór na Renggli.pl

Rekomendowane artykuły