Laboratorium medyczne, a postęp technologii

Zamrażarki niskotemperaturowe to niezbędne urządzenie w każdym laboratorium diagnostycznym, analitycznym, czy nawet aptece. Konieczność przechowywania wielu substancji w bardzo niskiej temperaturze – zmusza producentów specjalistycznych sprzętów do pracy na przysłowiowych wysokich obrotach, żeby spełnić nasze oczekiwania.

Jaką zamrażarkę wybrać?

Urządzeń na rynku jest wiele, temu nie da się zaprzeczyć. Jakie jednak będzie odpowiednie? Wszystko zależy od naszych potrzeb, sami najlepiej wiemy, do czego taki sprzęt będzie nam potrzebny. Zazwyczaj, możemy się spotkać, między innymi z zamrażarkami: przenośnymi, szafkowymi, czy skrzyniowymi. Każda znajdzie zastosowanie nie tylko w medycynie, ale nawet i w wielu gałęziach przemysłu, w końcu postęp technologiczny pędzi nieubłaganie.

Użytkowanie w praktyce

Szczególne traktowanie, jeśli chodzi o niektóre substancje wykorzystywane w laboratorium medycznym, czy aptece – wymaga coraz większych starań, jeśli chodzi o zaprojektowanie i wykonanie odpowiedniego sprzętu. Wszystkie zamrażarki niskotemperaturowe pozwalają na osiągnięcie temperatury -86*C, co jest już naprawdę imponującym wynikiem. Jednocześnie, taki sprzęt emituje niewielkie ilości ciepła, co pozwala na utrzymanie optymalnego bilansu temperatury otoczenia w całym laboratorium. Komfort pracy jest przecież najważniejszy i wpływa na efekt badań, dlatego to kolejny, bardzo ważny aspekt, na który powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie wyposażenia.

Rekomendowane artykuły