Na co zwrócić uwagę wybierając zlew laboratoryjny?

Na rynku jest bardzo wielu rzetelnych producentów, którzy oferują wysokiej jakości zlewy laboratoryjne w bardzo przystępnej cenie. To właśnie szeroka i różnorodna oferta sprawia, że wiele osób ma duży problem z przygotowaniem wymarzonej pracowni laboratoryjnej.

O czym należy pamiętać?

Zlew laboratoryjny z renggli.pl pozwala zachować nie tylko higienę rąk, ale umożliwia utrzymanie w czystości naczyń laboratoryjnych. W niektórych pracowniach laboratoryjnych panują bardzo ciężkie warunki, dlatego też zlewy muszą być wytrzymałe i odporne na działanie bardzo silnych substancji chemicznych. Aby wybrać perfekcyjny zlew laboratoryjny warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego rozmiar i przeznaczenie. Jak łatwo się domyślić w większych pracowniach stosunkowo niewielki zlew niestety nie wywiąże się ze swoich zadań. Osoby, które zamawiają zlew online powinny bardzo dokładnie zmierzyć powierzchnię blatu laboratoryjnego.

Jakie są rodzaje zlewów?

Na rynku dostępne są zlewy wpuszczane w blat, jak i również zlewy przyczepiane do ściany, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. W wielu pracowniach można znaleźć zlewy nastołowe. Zlewy laboratoryjne różnią się między sobą przede wszystkim materiałem, z którego są wykonane. Oferta jest naprawdę bardzo szeroka i różnorodna, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Materiał ma znaczenie

W nowoczesnych pracowniach laboratoryjnych królują przede wszystkim zlewy ze stali nierdzewnej jak i również modele wykonane z czarnej żywicy epoksydowej. Wielu producentów oferuje także zlewy z ceramiki technicznej i modele polipropylenowe, które cieszą się olbrzymim zainteresowaniem ze względu na bardzo przystępną cenę. Osoby, które wybierają zlew ceramiczny powinny pamiętać o tym, że niestety charakteryzuje on się małą odpornością na kwas fluorowodorowy. Z praktycznego punktu widzenia warto postawić na dość lekkie materiały, które nie będą nadmiernie obciążać powierzchni roboczej. Najbezpieczniejszym wyborem jest zawsze zlew laboratoryjny od renomowanego producenta.

Rekomendowane artykuły