Najbardziej potrzebne meble laboratoryjne

Meble laboratoryjne są niezbędnym wyposażeniem każdego laboratorium. Ciężko jest sobie wyobrazić wykonywanie jakichkolwiek badań, pomiarów, czy eksperymentów – bez właściwie dobranych mebli. Ich głównym zadaniem jest usprawnianie pracy i czynienie jej bezpieczną. Jakie są podstawowe meble laboratoryjne z DanLab, bez których nie można zaczynać pracy?

Stoły laboratoryjne

Są niezbędne do zabudowy pomieszczenia i przygotowania powierzchni roboczej. Bardzo ważne jest to, że są one przykryte specjalnymi blatami laboratoryjnymi. Ciekawym rozwiązaniem jest montowanie stołów na szafkach. Dzięki temu zyskuje się sporo przestrzeni roboczej oraz przestrzeni przeznaczonej do przechowywania.

Taborety laboratoryjne

To jedne z najważniejszych mebli laboratoryjnych. Pozwalają na pracę w pozycji siedzącej. Dzięki temu, w laboratorium można pracować dłużej i wydajniej. Ma to kluczowe znaczenie dla zachowania zasad BHP.

Szafki

Teoretycznie bez tych mebli laboratoryjnych można się obejść. Szafki są jedynie udogodnieniem, które jest wygodne, ale nie niezbędne. W praktyce – ciężko jest pracować bez miejsca, w którym można by umieścić wszystkie sprzęty i urządzenia, które nie są aktualnie używane. W każdym laboratorium jest mnóstwo szklanych naczyń, odczynników, elementów aparatury. Czasami są też specjalistyczne urządzenia, takie jak autoklawy, czy wirówki. W nowoczesnym laboratorium powinien znaleźć się też komputer. Ale gdzie to wszystko pomieścić? Najłatwiej jest wykorzystać do tego celu szafki laboratoryjne.

Rekomendowane artykuły