Czy zastanawiałeś się kiedyś czym różnią się sprzęty i meble w laboratoriach od tych znajdujących się w naszych domach? Co takiego mają w sobie te obiekty, że ich obecność jest tak niezwykle ważna w pracowniach naukowych?
Jakie meble laboratoryjne wyróżniamy?
Myśląc o laboratorium w szkole czy w jakimś szpitalu, mamy przed oczami zapewne obraz specjalistycznych blatów, stołów, krzeseł i szafek i jak się okazuje, to właśnie tych kilka obiektów może utworzyć całą pracownię naukową. Do pełni szczęścia brakuje tylko podstawowego sprzętu (szkieł, próbówek, tac laboratoryjnych itd.).
Z czego wykonane są meble w laboratoriach?
Tworzywo, z którego powstanie blat czy stół, musi być przede wszystkim trwałe i odporne na różne substancje takie jak kwasy czy zasady. Do produkcji takich specjalistycznych mebli najczęściej używa się żywicy fenolowej, szkła, metalu lub konglomeratów kwarcowo-mineralych. Taki surowiec zapewni komfort i bezpieczeństwo badaczom podczas wykonywania różnorakich doświadczeń. Niebywale cenna jest także odporność na ścieranie i zadrapania, wilgoć czy gorące temperatury.
Funkcjonalność mebli laboratoryjnych
W dzisiejszych czasach mamy dostęp do wielu materiałów. Możemy zewsząd czerpać inspiracje. Wykonanie różowych czy zielonych szafek lub blatów do laboratoriów jeszcze jakiś czas temu było abstrakcją, natomiast teraz to żaden problem. Wystarczy zamówić wymarzony kolor czy wybrać styl w jakim mają zostać stworzone takie specjalistyczne meble i gotowe! Obiekty można dowolnie łączyć.
Meble laboratoryjne dostępne w tym miejscu.