Kiedy organizm zmaga się z chorobą, może wysyłać ważny sygnał, którym w pewnym momencie okazuje się gorączka. Ze względu na to termometr w domowej apteczce staje się priorytetowym urządzeniem, dzięki któremu można dowiedzieć się więcej o swoim stanie i jak najszybciej zareagować, zanim temperatura wzrośnie do niebezpiecznej granicy. Czym jednak odznacza się termometr szklany i dlaczego jest używany od pokoleń?
Dlaczego warto wybrać termometr szklany?
Termometr szklany z DanLab jest przede wszystkim ceniony za prostotę oraz pewność uzyskania wiarygodnego wyniku pomiaru. Wyroby medyczne umożliwiały wykonanie pomiaru pod pachą, a także drogą ustną. Dodatkowo wiele modeli posiada tzw. efekt lupy, który ułatwia odczyt pomiaru, dlatego stał się idealną opcją dla osób ze słabszym wzrokiem oraz seniorów. Urządzenie nie potrzebuje również baterii, więc można zawsze je użyć w razie potrzeby. Z tego powodu te urządzenia wciąż mają swoich zwolenników, którzy chętnie z nich korzystają.
Termometr szklany bezrtęciowy – co użyto zamiast rtęci?
Dawniej zawartością termometrów szklanych była rtęć, która stanowiła zagrożenie zarówno dla człowieka, jak i środowiska. Dlatego ze względu na właściwości trujące tego pierwiastka zakazano ich dalszej produkcji 3 kwietnia 2009 roku. Po zakazie popularność zdobyły za to termometry bezrtęciowe, jak i elektryczne. Tym razem jednak zamiast toksycznego pierwiastka w ich zawartości znalazł się bezpieczny i przyjazny dla środowiska galinstan, który składa się z galu, indu oraz cyny.