Czym kierować się przy wyborze krzesła laboratoryjnego?

krzesło laboratoryjne

Praca w laboratorium często może trwać znacznie dłużej niż standardowe osiem godzin. Pracownicy poświęcają czas i wysiłek, by rozpoczęte badania przeprowadzić do końca i uzyskać jak najbardziej wiarygodne rezultaty, które mogą mieć w wielu kwestiach kluczowe znaczenie. Niezwykle istotne jest więc wyposażenie laboratorium, nie tylko ze względu na zapewnienie pracownikom bezpieczeństwa, ale również optymalne warunki pracy. Kluczowe staje się krzesło laboratoryjne- jak je dobrać?

Krzesło laboratoryjne- tylko renomowani producenci

Należy zdać sobie sprawę, że komfort jest podstawą tego, by praca mogła przebiegać efektywnie i sprawnie. Szczególnie w miejscu tak specyficznym jakim jest laboratorium. Pracownicy często zostają po swoich godzinach pracy, gdyż niektóre badania i eksperymenty właśnie tego wymagają. Jak łatwo można się domyślić, w laboratorium podczas przeprowadzania analiz wykonuje się swoją pracę głównie w pozycji siedzącej. Niezbędne staje się więc dobranie komfortowego krzesła laboratoryjnego, które może wielu pracownikom znacznie ułatwić życie w pracy. Warto w pierwszej kolejności zwrócić uwag na to, że krzesło laboratoryjne musi być ergonomiczne, a także koniecznie obrotowe. Co więcej istotne jest na dokonanie tego zakupu u renomowanego producent. Dlaczego jest to tak istotne? Otóż tylko renomowani producenci są swoistą gwarancją jakości, a także posiadają oni odpowiednie certyfikaty i atesty, które potwierdzają, że ich produkty spełniają europejski normy i są przystosowane do pracy w laboratorium. Kolejno warto zwrócić uwagę na to, by krzesło laboratoryjne było wykonane z poliuretanu, którego najważniejszymi zaletami są:

  • lekkość 
  • trwałość
  • łatwość utrzymania w czystości

Krzesło laboratoryjne musi być lekkie, gdyż często to właśnie ono jest przestawiane z miejsca na miejsce, a także często to właśnie za jego pomocą przemieszczają się pracownicy.

Co jeszcze należy uwzględnić przy wyborze krzesła laboratoryjnego?

Wspomnieliśmy już, że krzesło laboratoryjne powinno być przede wszystkim wygodne, ale co ważniejsze musi być ono również higieniczne i odporne na różnorodne czynniki, które obecne są w laboratorium. Ważne jest, by materiał jego wykonania, nie był podatny na plamy, a także inne zabrudzenia. Niezwykle istotne jest również to, by pracownik mógł dowolnie wyregulować sobie wysokość siedziska i dopasować krzesło laboratoryjne do swoich potrzeb. Podczas długich godzin pracy w laboratorium, krzesło musi również zadbać o to, by pracownik zachowywał prawidłową postawę ciała i miał odpowiednie wsparcie dla każdej z części kręgosłupa. W tym miejscu warto wspomnieć, że rynek mebli laboratoryjnych jest niezwykle szeroki, co oznacza, że bez problemu znajdziemy producentów, którzy specjalizują się właśnie w produkcji i sprzedaży tego typu krzeseł. Biorąc te czynniki pod uwagę, można jasno stwierdzić, że każdy będzie w stanie znaleźć produkt idealny dla siebie. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze krzesła laboratoryjnego? Niewątpliwą zaletą tego mebla będzie ergonomiczny podnóżek. Co więcej, jest to szeroko rekomendowane rozwiązanie, gdyż to dodatkowe wyposażenie, będzie odciążało zarówno nogi jak i stopy pracowników. W efekcie tego pracownik będzie miał o wiele lepszą sytuację pracując zarówno przy niskich blatach jak i przy wyższych biurkach. Dla większego komfortu pracowników można również zadbać o to, by krzesło laboratoryjne było wyposażone w podłokietniki. Warto zwrócić uwagę na firmy, które są w stanie wyprodukować taki mebel specjalnie na zamówienie klienta.

Rekomendowane artykuły