Profesjonalne meble do laboratorium – wybierz zgodnie z preferencjami

Precyzja i dokładność – te dwa słowa na pewno wpisują się w pracę każdego laboratorium. Analizy i doświadczenia przeprowadzane w tym miejscu mogą również stanowić zagrożenie dla przeprowadzającego je personelu, dlatego niezwykle ważne jest, aby zapewnić laborantom odpowiednie warunki do pracy. Kluczowe tej materii są między innymi meble laboratoryjne.

Bezpieczeństwo i higiena pracy

Laboratorium to przede wszystkim wiele specjalistycznych urządzeń i aparatur, na których między innymi dokonuje się dokładnych pomiarów. Meble https://danlab.pl/nasze-produkty/meble-i-dygestoria/meble-laboratoryjne/ muszą więc być wytrzymałe oraz zapewnić stabilność znajdującym się na nich wagom. Kluczowe więc są stoły, które stanowią przede wszystkim przestrzeń roboczą. Możemy wśród nich wyróżnić:
– przyścienne,
– wyspowe,
– wagowe.

O jakości stołu decyduje również blat. Może on być wykonany z różnorodnych materiałów, np.
– szkła,
– stali,
– żywicy epoksydowej,
– laminatu,
– ceramiki,
– drewna.

Wybierz blat z takiego materiału, który będzie wytrzymały na substancje wykorzystywane w laboratorium, np. agresywne kwasy.

Czego jeszcze nie może zabraknąć w laboratorium?

Wśród mebli laboratoryjnych znajdziemy jeszcze takie elementy wyposażenia jak:

– digestoria, w których bezpiecznie przeprowadza się doświadczenia,
– szafki i półki,
– stanowiska do mycia.

Ich ilość oraz parametry powinny być dobrane ściśle do potrzeb każdego laboratorium. Jeśli pracuje w nim kilka osób, to jedno stanowiska pracy będzie niewystarczające.

Meble do laboratorium mają zazwyczaj formę stabilnych stelaży, do których indywidualnie dobiera się rodzaj blatów i ilość regałów.

Rekomendowane artykuły