Jakie są najpopularniejsze rodzaje mieszadeł magnetycznych laboratoryjnych?

W profesjonalnych laboratoriach korzysta się z bardzo wielu przeróżnych urządzeń, które wykorzystywane są przy wielu pracach. Jednym z najpopularniejszych urządzeń jest mieszadło laboratoryjne, które wykorzystywane jest do wykonywania badań, precyzyjnych pomiarów i sporządzania wszelkich rodzaju roztworów.

Jakie są rodzaje mieszadeł laboratoryjnych magnetycznych?

Popularne mieszadła magnetyczne występują w dwóch głównych wersjach, które w dużej mierze różnią się między sobą przede wszystkim sposobem generowania pola magnetycznego. Producenci mogą zaproponować nowoczesne mieszadła laboratoryjne z układem statyczny, które posiadają stałe ułożone elektromagnesy. Modele tego typu zaprojektowane są w taki sposób, aby powodować rotację pola magnetycznego poprzez naprzemienne włączanie oraz wyłączanie się. Drugą grupę stanowią mieszadła magnetyczne, które w specjalnym blacie na trwałe mają zamontowane magnesy, poruszające się za pomocą elektrycznego silniczka.

Jakie mieszadła wybrać?

Pierwsze powyżej opisany rodzaj mieszadeł wykorzystywany jest przede wszystkim do mieszania za pomocą stosunkowo niewielkich mieszadeł. Przy użytkowaniu mieszadeł tego typu mogą pojawić się mniejsze lub większe problemy z regulacją obrotów. Z praktycznego punktu widzenia dość trudno jest uzyskać stabilne pole elektromagnetyczne. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku drugich mieszadeł z trylami magnesami, które są w stanie wygenerować o wiele większą moc. Mieszadło laboratoryjne tego typu poradzi sobie z mieszanie dużej ilości roztworu.

Mieszadła laboratoryjne dostępne w tym miejscu: https://danlab.pl/nasze-produkty/przygotowywanie-prob/mieszadla-mechaniczne/

Rekomendowane artykuły